باشگاه خدمات مدیران (برون‌سپاری خدمات حقوقی)

با توجه به تخصصی بودن خدمات ویژه‌ی شرکت‌ها و انواع کسب و‌کار، مؤسسه‌ی حقوقی اندیشه مجموعه‌ی خدمات یادشده را در قالب طرح «باشگاه خدمات مدیران» و در زمینه‌ی ترویج برون‌سپاری خدمات تخصصی حقوقی ارائه می‌دهد.

معرفی باشگاه خدمات مدیران :

در سالهای اخیر و با رشد صنایع و کسب و کارها، مسائل و موضوعات کاری هر روز پیچیده‌ و تخصصی‌تر می‌شود. صاحبان کسب‌وکار – فارغ از این‌که در چه حیطه‌ای فعالیت می‌کنند – به سبب ذات همکارگرانه‌ی انسان و برای حل مسائل مختلف، نیازمند استفاده از خدمات نیروهای متخصص و باتجربه هستند. از سوی دیگر به‌کارگیری نیروهای متعدد با تخصص‌های گوناگون در یک شرکت، از نظر فنی و مالی و عملیاتی با دشواری‌های بسیار روبه‌رو است. با محاسبه‌ای ساده میتوان گفت که تنها یک مورد از هزینه‌ی سربار استخدام هر کارمند، برای کارفرما حداقل ۴۰٪ مجموع حقوق و دستمزد سالانه‌ی او خواهد‌بود. این هزینه شامل حق بیمه‌ی سهم کارفرما، هزینه‌ی آموزش، هزینه‌های استخدام و اخراج، تسویه‌حساب و نیز سایر هزینه‌های جانبی نیروی کار است. با توجه به تخصصی بودن مطالب و مسائل روزمره‌ی هر یک از صنایع و کسب‌وکارها، کارفرمایان چاره‌ای به‌جز استفاده از نیروهای متعدد مجرب و متخصص ندارند که انجام این کار با شیوه‌ی سنتی استخدام، علاوه بر افزایش هزینه‌ی کسب‌وکار، منجر به کاهش کیفیت و کارایی خدمات نیز خواهد‌شد.

با در نظر گرفتن مشکلات اشاره‌شده و تشخیص نیاز موجود در شرکت‌ها وکسب‌ وکارهای گوناگون، گروه حقوقی مؤسسه‌ی اندیشه با مطالعه‌ی موفق‌ترین نمونه‌های این مدل از ارائه‌ی خدمات حرفه‌ای در شرکت‌های بین‌المللی، بازطراحی و پیاده‌سازی آن بر اساس ویژگی‌های کسب‌وکار در ایران، موفق به طراحی و ارائه‌ی مدلی از خدمات شده است که با افتخار می‌توان گفت که در نوع خود بی‌نظیر بوده و در حال حاضر نیز با استقبال گسترده‌ای روبه‌رو شده است.

در حال حاضر نزدیک به ۸۰٪ از شرکت‌هایی که در فهرست ۵۰۰ شرکت ارزشمند دنیا قرار دارند از این نوع خدمات حقوقی به‌صورت گسترده استفاده می‌کنند. بر اساس تحلیل‌های آماری، یکی از دلایل افزایش گرایش شرکت‌ها به استفاده از برون‌سپاری خدمات، صرفه‌جویی قابل توجه در هزینه‌های بالادستی (دستمزد و حق بیمه) به همراه افزایش کیفیت خدمات دریافتی است.

در حقیقت با برون‌سپاری بخشی از فعالیت‌های یک شرکت، بخش زیادی از مبالغی که در روش سنتی، صرف پرداخت هزینه‌ی دستمزد کارکنان شرکت، هزینه‌های مربوط به بیمه‌ی تأمین اجتماعی و سایر مخارج مربوط به استخدام کارکنان می‌شود، صرف فعالیت در امور بازاریابی، تحقیق و توسعه، شروع به کار در بازار‌های نوین هدف یا حتی انتقال به اندوخته‌ی شرکت خواهد شد.

مراحل انجام کار : 

گام نخست: نیازسنجی  

در این مرحله، همراه با مشتریان خود و بر اساس نوع کسب‌ وکار، چشم‌انداز آینده، و بررسی مسائل تجاری و روزمره، اقدام به نیازسنجی برای هر یک از مشتریان کرده و در نهایت گزارش بررسی شده را در اختیار مدیریت شرکت قرار خواهیم داد.

گام دوم: طراحی

هدف این مرحله ارائه‌ی طرح‌های خدماتی به مشتریان و شرکت‌ها با بررسی نیاز هر شرکت، نوع خدمات، و بازار هدف هر شرکت است، به‌گونه‌ای که خدمات ارائه‌شده به هر شرکت منحصربه‌فرد، و مطابق با ساختار همان شرکت خاص، نیروهای متخصص، میزان ساعات اختصاصی و بررسی تأثیر مستقیم آن بر کاهش هزینه‌های جاری مشتریان و افزایش بهره‌وری آنها باشد.

گام سوم: اجرا 

در این گام بر اساس توافق با مشتری، مرحله‌ی انتقال خدمات از افراد تحت استخدام شرکت به مجموعه‌ی باشگاه خدمات مدیران صورت می‌گیرد. از آنجا که در برخی موارد، تغییر روش کاری از مدل سنتی معمول و متداول به روش‌های جدیدْ چالش‌برانگیز خواهد بود، باشگاه خدمات مدیران تلاش می‎کند تا با حضور درکنار مدیران و صاحبان کسب‌وکار و با طراحی منحصربه‌فرد و گام‌به‌گام، این انتقال را تبدیل به فرآیندی بهینه و خوشایند نماید.

مزایای عضویت در باشگاه مدیران:

– کارآمدی بالا

– صرفه‌جویی در هزینه‌های شرکت

– ارائه‌ی خدمات تخصصی

– استاندارد بالای خدمات

– به‌روز بودن و آگاهی از جدیدترین نظریات و مدل‌ها در دنیا

و ….