مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری

مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری

در انتخاب یک وکیل و مشاور حقوقی باید چه ویژگی هایی را در نظر بگیریم ؟ کدام روش مشاوره حقوقی برای ما مناسب است ؟ در این مطلب به بررسی انواع مشاوره حقوقی (مشاوره حقوقی تلفنی، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی حضوری) می پردازیم.

شاید در زندگی شخصی یا در مورد کسب و کار، برای شما هم پیش آمده باشد که نیاز به یک  مشاور حقوقی یا وکیل پیدا کرده باشید! در این موارد درست مانند زمانیکه به پزشک نیاز داریم، انتخاب درست یک وکیل می تواند کمک قابل توجهی در حل مشکل ما داشته باشد. در نظر بگیرید در صورتیکه وکیل مورد انتخاب ما شایستگی ها و تجارب کافی در مورد مشکل مطرح شده را نداشته باشد، می تواند علاوه بر ضررهای مالی، از نر روانی به ما خسارات جبران ناپذیری وارد کند. برای پیدا کردن یک وکیل مناسب لازم است ویژگی های کلی از یک مشاوره حقوقی را بهتر بشناسیم.

مشاوره حقوقی در چه زمینه هایی انجام می‌شود؟

مشاوره حقوقی در زمینه‌های مختلف و متفاوتی چه در مورد مسائل حقوقی شخصی و چه در مورد کسب و کار و مسائل کلی تر مانند: دعاوی خانواده، مالی، ملکی، کیفری، امور قراردادها، ارث و انحصار وراثت، مالیات و …. ارائه می‎شود.

در ادامه به بررسی ویژگی های یک وکیل مجرب و مشاوره حقوقی کارآمد می‎پردازیم.

ویژگی‌های یک وکیل و مشاور حقوقی مجرب چیست؟

– یک وکیل یا مشاور حقوقی مجرب باید به صورت کاملا تخصصی با مشکل شما مواجه شود. به این معنا که در مورد موضوع مورد بررسی اطلاعات کاملا تخصصی و کافی داشته و بر موضوع مسلط باشد.

– مشاور یا وکیل حقوقی باید در قدم اول تمام ابعاد موضوع و سوالات حقوقی را برای شما روشن کند و هیچ ابهامی باقی نگذارد.

– مشاور یا وکیل خوب باید تمام مدارک لازم را از شما بخواهد و زمان و وقت کافی برای بررسی کامل پرونده ‌ی شما اختصاص دهد و سپس نظر خود را اعلام کند.

– وکیل یا مشاور حقوقی باید با شما صداقت داشته باشد و روند احتمالی پرونده را به دور از هرگونه فریب و دروغ و بزرگ نمایی برای شما روشن کند.حتی اگر این موضوع برای شما خوشایند نباشد.

مشاوره حقوقی به چه صورت انجام می‌شود؟

استفاده گسترده از اینترنت در بین تمام اقشار جامعه بر روی انواع مشاوره حقوقی بی تاثیر نبوده است. به ویژه با شیوع کرونا و شروع دورکاری اغلب موسسات و دفاتر حقوقی علاوه بر مشاوره حقوقی حضوری، خدمات آنلاین نیز ارائه کردند. خدمات حقوقی غیرحضوری علاوه بر کاهش هزینه و همین طور زمان، می تواند مزایای دیگری نیز داشته باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

مطالعه بیشتر:  گواهی عدم سوء پیشینه

مشاوره حقوقی تلفنی

در حال حاضر اغلب دفاتر و موسسات حقوقی مشاوره تلفنی ارائه می‌دهد. این نوع مشاوره علاوه بر هزینه کمتر، در دسترس عموم است. مشاوره حقوقی تلفنی اغلب برای سوالات کوتاه و یا رفع ابهام کاربرد دارد و امکان بررسی کل پرونده برای مشاور میسر نیست و امکان ارسال مدارک وجود ندارد.

در بسیاری موارد امکان احراز هویت مشاور وجود ندارد چون اغلب مشاوره حقوقی تلفنی توسط وکیل انجام نمی‌شود.

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی تلفنی شما می‌توانید با موسسه حقوقی اندیشه در ارتباط باشید. مشاوره حقوقی توسط وکلای مجرب انجام شده و شما می توانید با جستجوی نام وکیل به رزومه ی کامل دست پیدا کنید.

مشاوره حقوقی آنلاین

با گسترش استفاده از پیام رسان ها و همچنین امکانات خوبی که در اختیار کاربران قرار می‎دهند، مشاوره حقوقی آنلاین از طریق واتساپ یا تلگرام انجام می‌شود. از جمله مزیت های این روش هزینه کمتر، دسترسی، امکان مکالمه تصویری، ارائه مدارک و نگهداری آنهاست. به علاوه در هر نقطه در دنیای امکان ارتباط با یک وکیل مجرب در تهران برای شما میسر است.

این روش می تواند برای مشاوره هایی که ابهام و پیچیدگی بیشتری دارد و فراتر از یک سوال حقوقی است مناسب باشد.

برای مشاوره حقوقی آنلاین با وکلای مجرب با ما از طریق واتساپ در تماس باشید.

مشاوره حقوقی حضوری

مشاوره حقوقی حضوری اگر چه وقت گیر است و هزینه‎ی بیشتری دارد اما در مواردی که موضوع مهمی مطرح بوده و نیاز به بررسی حقوقی وجود دارد، نیاز است. در جلسه حضوری کارهای متفاوتی از جمله مشاوره حقوقی، تنظیم اوراق قضایی و یا حتی پذیرش وکالت نیز انجام می شود.

 برای تنظیم وقت مشاوره حقوقی حضوری در دفتر موسسه حقوقی اندیشه با ما در ارتباط باشید.

دفتر وکالت مجازی موسسه حقوقی اندیشه

تا اینجا به بررسی ویژگی ها و نکات یک وکیل یا مشاورحقوقی مجرب پرداختیم و شکل های مختلف مشاوره حقوقی مانند : مشاوره حقوقی تلفنی، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی حضوری را بررسی کردیم. اما در موسسه حقوقی اندیشه نوعی از مشاوره و وکالت با نام ” دفتر وکالت مجازی ” ارائه می‌شود. پس از ثبت نام و ایجاد صفحه کاربری اختصاصی، کاربر می‌تواند تشکیل پرونده دهد، تقاضای وقت مشاوره آنلاین (صوتی/ تصویری) ثبت کند، پرداخت ها را انجام داده و یا وکالت دهد. همچنین امکان پیگیری پرونده های مطروحه از طریق داشبورد اختصاصی هر کاربر فراهم شده است. بنابراین شما از هرجای دنیا می‎توانید به صورت مجازی در یک دفتر وکالت برای بررسی و حل مشکل حقوقی خود اقدام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.